KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Keramikskiss 4355025
nr 435 5025
Keramikskiss
cirka 30 st, original, Ewald Dahlskog (1884-1950) för Bobergs Fajansfabrik Gefle, Sverige 1930-tal, blyerts och akvarell på skisspapper, cirka 30 st skisser: blomkrukor, vaser, askkoppar, 45 x 56 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 30 oktober 2006
17/10 15:22:32